Tours In Albania

Tour 15: Balkan, Into The Unesco Values

 • Corfu  -  Saranda
 • Saranda  -  Butrinti  (Unesco)  -  Saranda
 • Saranda  -  Gjirokastra  (Unesco)  -  Berat  (Unesco)
 • Berat - Tirana -  Shkoder
 • Shkoder  -  Sveti Stefan (Unesco) - Kotorr (Unesco)
 • Kotorr  -  Dubrovnik (Unesco) -  Split (Unesco)
 • Split  -  Plitvice  (Unesco)

UDHETIM NE LONDREN MAGJIKE - 1350 euro

UDHETIM  NE  LONDREN  MAGJIKE (Londer ,Oxford dhe turneu i WIMBLEDON)….05.07.2018

Dita 1: Tirane –Londer .Arritja ne Londer. Kryerja e procedurave ne kufi. Transferta ne hotel me 3***. Tur i shkurter informues ne zonen e hotelit.

Dita 2: Programi: Exploroni Londren, tur me guiden ne gjuhen shqipe.

Intenerari: Westminster Abbey, Buckingam Palace (pallati i Mbertereshes), Shekspire Globe, Tower of  London (kulla e Londres), St.Paul’s Cathedral (kisha e st.Paulit), Covent Garden, London Eye (syri I Londres), Big Ben,  Parlament,  Downing Street (Bursa e Londres), Trafalgar Square (  Sheshi I luaneve), Leicester Square,  Picadilly Circus,  Madame Tudsad’s (Muzeu I  figurave boterore). Kthimi ne hotel.

Darka e lire.

Dita 3: Tur informues ne Oxford Business College. Leksion nga partneret per kolegjin, per historine brilante te qendres universitare nr 1 ne bote. Pasdite ..ndjekja e nje ndeshje ne WIMBILDON (pagesa extra).

VALBONE DHE THETH I REKOMANDUAR NGA KOMPANITE E HUAJA SI TURI I VITIT 2018.

VALBONE DHE THETH I REKOMANDUAR NGA KOMPANITE E HUAJA SI TURI I VITIT 2018.
 
Dita 1
 • Tirane-Koman (autobus)
 • Koman-Fierze (traget)
 • Fierze-Bajram Curri-Valbone (autobus). Ndalesa ne disa nga pikat me te bukura te lugines
 • Akomodim ne hotel dhe darke
 
Dita 2
 • Valbone-Ujvara-Theth ecje dhe udhetim me kuaj
 • Ndalese ne Rrogam dhe piknik prane Krojeve
 • Akomodim dhe darke ne Bujtine
 
Dita 3
 • Visite tek Ujvara e Grunasit dhe piknik.
 • Udhetim me fouristrada Theth-Tthore
 • Udhetim me autobus Tthore-Tirane
 • Nje visite panaromike Perendim ne Shkoder
 • Arritja ne Tirane

Cmimi nga 99 euro ne varesi te numrit (minimumi 8 persona)

Nisja nga Tirana cdo te premte ora 05.00 ne mengjes

 

VIENË DHE BUDAPEST 249 EURO - 01 GUSHT 2018

Dita 1: TIRANE- ZAGREB. Procedurat e kalimit te kufirit. Ndalesa per pushime gjate rruges. Mberritja, akomodimi ne hotel ne Zagreb Kroaci.                           

Dita 2: ZAGREB-VIENE. Pas mengjesit ne hotel tur panoramik ne Zagreb, qendra e se ciles eshte pjese e UNESCO-s dhe nisja per ne Viene. Ndalesa per pushime gjate rruges. Mberritja akomodimi dhe hotel ne VIENE. 

Dita 3: VIENE. Pas mengjesit ne hotel vizite me guide e qytetit te Vienes: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Stefanplatz,Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Akomodimi ne hotel VIENE.

Dita 4: VIENE -BUDAPEST. Pas mengjesit ne hotel udhetimi vazhdon drejt qytetit Budapest-it. Ndalesa rruges ne BRATISLAVE  Vazhdimi I udhetimit, mberritja dhe akomodimi ne hotel ne BUDAPEST..

Pages

Subscribe to Tours In Albania

ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ В АЛБАНИИ

PRESENTAZIONE DI ALBESCRUISES

VERSION EN ESPAÑOL